wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się destruują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od należytego oraz sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest efekt finalny własnych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz dekoracji płotów z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Kiedy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz